Борисов Олексій Олександрович

Завідувач кафедри германської філології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, доктор філологічних наук, професор.

Olexiy Borysov

Doctor of Sciences (Linguistics), Associate Professor,

Head of the Germanic Philology Chair

ORCID iD0000-0001-6159-199X

Google Академія: Борисов Олексій Олександрович.

На факультеті працює з 2009 року.

З 2015 р. по теперішній час проф. Борисов О.О. працює зав. кафедри германської філології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Освіта: повна вища освіта за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська, німецька)».

Навчальні дисципліни: Загальне мовознавство, Лексикологія сучасної англійської мови, Практика сучасної англійської мови, Практична граматика англійської мови, Теоретичний курс німецької мови.

Наукові інтереси: діалогічні студії, комунікативні, когнітивні, структурні дослідження, зіставні розвідки, теоретичне мовознавство.

Наукові досягнення: у 2005 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.04 – германські мови, у 2017 – докторську дисертацію за спеціальністю 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство. Автор більше 100 наукових публікацій. Зокрема є автором одноосібної монографії та співавтором 2 колективних монографій у сферах когнітивної, комунікативної та зіставної лінгвістики.

Навчально-методична діяльність: у співавторстві написано 3 підручники з Порівняльної типології англійської, німецької, російської та української мов (з грифом МОН України) та Практичної граматики сучасної англійської мови, а також низка інших праць навчально-методичного характеру (один практикум, програми, методичні рекомендації). Постійний керівник курсових та магістерських робіт з різних галузей мовознавства. Керівник наукових робіт студентів-переможців (II та III місце) у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації 035.04 «Германські мови (англійська, німецька)» у 2020/2021 навчальному році.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет