ЛЕКЦІЯ З НОРВЕГІЇ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

У дистанційного навчання є свої переваги – можливість запросити вчену зі світовим ім’ям на заняття зі студентами у zoom.  29.11. лекцію з історії української літературної мови нашим студентам четвертого курсу прочитала вчена з Норвегії – доктор філологічних наук, професор університету Тромсьо Тамара Павлівна Льонгрен. Під час звичайного навчання про таке можна лише мріяти!

Тамара Павлівна – українка із досить складною долею з точки зору географії. Уродженка Донбасу, почала свій професійний шлях за часів русифікації України, потім виїхала з країни за кордон, де встигла вивчити не одну мову, однак через все життя вона пронесла українську як рідну. «Сьогодні, – зізналася вона, – уперше виступала з лекцією на українській мові перед українськими студентами».

У своїй лекції Тамара Павлівна розповідала про долю та науковий здобуток української лінгвістки початку XX ст. Олени Курило, яка зробила великий внесок в дослідження української літературної мови та її історії. Тамара Павлівна подала огляд основних дослідницьких робіт Олени Курило та акцентувала на важливості історико-лінгвістичних досліджень та вивченні діалектології задля збереження чистої, справжньої літературної мови.

Після лекції відбулася бесіда зі вченою. Студентів цікавили різні проблеми, наприклад, ті, що стосуються власне самої лекторки, а також питання пов’язані з тим, у чому важливість роботи лінгвістів та медієвістів для збереження нашої культурної спадщини.  Тож Тамара Павлівна як лінгвіст порадила студентам: «Бути зразком для інших, бути справжніми українськими інтелігентами – це єдине, що може справді посприяти популярності української мови».


Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет