Міжінститутський історико-філологічний семінар

Міжінститутський семінар-дискусія «Хто ми? Чиїх батьків ми діти?» до 155-річчя від дня народження українського письменника, історика, громадського та політичного діяча Михайла Сергійовича  Грушевського (1866-1934) відбувся 20 жовтня на платформі Zoom. Організаторами виступили філологічний факультет НУЧК (кафедра української мови і літератури) і Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарнихдисциплін імені М.О. Лазаревського (дослідницький центр історії релігії та церкви), приєдналися до дискусії Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Чернігівський обласний педагогічний ліцей (студенти історико-філологічного спрямування).

Семінар пройшов у вигляді маленької конференції: кілька змістовних доповідей, кілька коротких повідомлень та активне обговорення спірних питань щодо національної ідентифікації, що тривало в чаті та вживу. Попри пізній час (семінар розпочався о 19-00) учасники проговорили понад дві години – не було змоги попрощатися та припинити спілкування. Постать Грушевського багатьом відкрилася по-новому: його літературні твори, щоденник, його складний життєвий шлях та еволюція політичних поглядів дали поштовх до роздумів про наше сьогодення та долю українського народу. 

У дискусії взяли участь: доценти кафедри української філології  Сазонова Олена Володимирівна , Шуміло Світлана Михайлівна, професор тієї ж кафедри Лілік Ольга Олександрівна, доцент кафедри історії української літератури , теорії літератури і літературної творчості , заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Надія Янковець,  ліцеїсти історико-філологічного профілю ЧОПЛу Навроцька Інна, Кир’ян Аліна, Бойправ Юля, Козлова Віка, Хоменко Валерія, Логвиненко Катя. 

Студенти Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін Кондратенко Олександр та Блохіна Влада розповіли про життєвий шлях Михайла Грушевського. Аспірант того самого інституту Володимир Чистяковзробив огляд політичної діяльності письменника. Авраменко Віталій (філологічний факультет, 2 курс) розповів про літературне життя Грушевського. Магістрант філологічного факультету напрямку «Культурологія» Ярослав Сінчук проаналізував уривки зі щоденникаМ.С. Грушевського та ініціював дискусію про культуру ведення щоденників. Студенти 2-го курсу філологічного факультету Лашук Вероніка, Гук Олена та Рула Ірина продемонстрували літературознавчі навички, проаналізувавши твори М.С. Грушевського «Предок», «Ідеш, брате, на Вкраїну?», «Ой скільки часу кидають Країну»; Доброскок Аліна розповіла про літературознавчі студії М.С. Грушевського. Магістрант Інституту історії та соціогуманітарнихдисциплін Володимир Солохненко запропонував поміркувати про актуальність соціально-політичних пошуків М.С. Грушевського та ініціював жваву дискусію з цього приводу. Майстерно провели семінар студенти 4 курсу філологічного факультету Олександр Білогура та Ольга Марченко. 

Дякуємо Всім присутнім за гарно проведений час, можливість поспілкуватися з викладачами та студентами інших кафедр та інститутів, сподіваємося на подальшу співпрацю істориків і філологів і запрошуємо всіх охочих приєднуватися до нашої великої родини.

Анастасія ГАЩЕНКО


Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет