Наукова академія очима студентів

30 листопада з нагоди святкування 30-ї річниці незалежности України відбулася наукова академія «Українська мова в розбудові держави» від Інституту української мови НАН України. За сприяння Тетяни Хомич не оминули таку подію й магістранти філологічного факультету.

Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Інституту української мови НАН України доктор філологічних наук Павло Гриценко. У своїй доповіді  «Українська мова як чинник державотворення: романтика міфу чи невідворотна реальність?» Павло Юхимович підкреслив, що «Україна має бути українськомовною державою не тільки де-юре, але й де-факто». Науковець закликав поширювати та вдосконалювати українську мову, а також пам’ятати, що «у мові є сила, необхідно додати згуртованість».

Проблематика конференції охопила доповіді й таких видатних мовознавців, як Світлана Єрмоленко, Світлана Соколова, Євгенія Карпіловська, Лариса Масенко. Кожен присутній мав змогу поринути в атмосферу справжнього наукового дійства та поставити свої запитання до доповідачів.

Говорили про «ідентичність» та «самоідентифікацію», білінгвізм та мовні явища, про словники й образне слово та ще про багато інших актуальних питань.

Наостанок усі охочі мали можливість приєднатися до обговорення доповідей та зробити внесок у наукову спадщину.


Створено записів: 212

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет