На філологічному факультеті відбулись щорічні «Різдвяні зустрічі»

Зустріч перша.

13 січня студенти-філологи в розпал сесії влаштували свято! На чолі з Мариною Карандою, доцентом кафедри філософії та культурології, керівником та зачинателем проекту, «Різдвяні зустрічі» проходять вже вп’яте. Їхня мета – задати радісний тон у новому році, розрядити напружену атмосферу екзаменів та допомогти тим, хто цього потребує.
Традиційно свято відкриває аматорська вистава. Діти виростають, а проблеми залишаються тими самими, що і в казках – боротьба добра і зла, благородства і хитрості, віра в кохання врешті-решт. Цього року творчий колектив переробив на сучасний манер відомий твір Г.К.Андерсена «Снігова королева». Фантазія поєднала класику із сьогоденням, головний герой пройшов крізь безліч спокус,але результат вийшов надзвичайно позитивним і повчальним! Актори наприкінці вистави натхненно заспівали різдвяну колядку п’ятьма мовами. Потім була вікторина серед команд істориків, технологів, фізкультурників, педагогів початкової освіти і філологів на знання біблійної історії про народження Христа та традицій святкування Різдва народами світу. Яким не було суворим журі (доц. Столяр Марина Борисівна, доц. Царенок Андрій Вікторович, ст.викладач Пономаревська Олена Іванівна, проф. Колесник Олександр Сергійович), проте цього року перемогли філологи. 

Кульмінацією свята став благодійний аукціон. Лоти на нього збирали усім університетом. Серед них були вироби хенд-мейд (мило, вишивка, плетені янголи, шиті іграшки), «вільні» білети до кінотеатру, сертифікат на професійну фотосесію та музичний сюрприз у вигляді сучасно аранжованих колядок і щедрівок від справжніх музикантів. Наша декан доцент Тетяна Олександрівна Стеченко у чесній аукціонній боротьбі придбала елегантні різдвяні свічки. Організаторам вдалося створити неповторну атмосферу свята й подарувати глядачам гарний настрій. Як зазначили герої вистави, якщо серце шукає добра – воно має бути дієвим.

Зустріч друга.

Нажаль, є діти, які позбавлені можливості зустріти Різдво та інші зимові свята по-справжньому і проводять ці дні у стінах лікарні. Саме тому, 15 січня група студентів: Іван Баран, Василь Остапчук (13група), Ростислав Запирич, Христина Пархоменко та Андрій Мовлян (31група), Денис Шикула, Авраменко Вікторія, Ігнатенко Ліза( 42 група), Дарина Охрименко (41 група), Інна Махній (43 гр), магістрантка Олена Ковальська і випускниця Ганна Мурашко-Якубець під керівництовом Каранди Марини Василівни завітали до обласної дитячої лікарні №2. Їх зустріла методист Наталя Ребкало і допомогла організувати зустрічі із хворими дітьми. Спочатку студенти відвідали педіатричне відділення, де здивували малих пацієнтів співом колядок і щедрівок, заохочували їх співати разом і грали з ними в інтерактивну гру, після чого дарували їм маленькі, але корисні фруктові подарунки. Другою зупинкою було неврологічне відділення, в якому вже не тільки студенти, але і самі діти демонстрували свої таланти співу та декламування віршів. Тут ми подарували всім дітям, окрім фруктів та соків ще й хенд-мейдних янголіків. 

Особливо запам’яталось групі відвідувачів травматологічне відділення. Діти були не в змозі покинути свої палати, тому культурна програма проходила безпосередньо біля лікарняних ліжок. Діти і родичі були розчулені настільки, що одна з бабусь навіть заплакала і намагалась всіляко віддячити за таку несподіванку. 

По закінченню цієї волонтерської акції посмішка сяяла не лише на обличчях дітей, а й студентів, адже дарувати подарунки набагато радісніше та приємніше, аніж їх отримувати.

Зустріч третя.

Коли на Водохреща вдарили морози, наш театральний колектив виїхав на свої перші гастролі. Поки що не далеко – мікрорайон Шерстянка, будинок культури. Саме туди нас, новонароджених, запросив у гості театр для людей з особливими потребами «Дивосад».Тридцять п’ять акторів-аматорів з режисером Мариною Карандою та музичним редактором Анатолієм Новаком «захопили» творчим штурмом сцену і показали осучаснену «Снігову королеву». Зал об’єднався у оплесках, відчувалося, що гумор зрозуміли і діти-інваліди, і їхні батьки, і всі глядачі різного віку. Після показу відбулася передача благодійних коштів, виручених на аукціоні. Художній керівник реабілітаційного театру «Дивосад» Ірина Пісня подякувала за духовні і матеріальні подарунки та запросила всіх не байдужих молодих людей на чергову прем’єру. Саме філологам буде цікаво побачити 16 лютого, як люди з особливими потребами вміють читати та пластично інтерпретувати безсмертних шекспірівських «Ромео і Джульєту».


Створено записів: 182

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет