Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти

9 квітня на філологічному факультеті в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців та студентів «Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти», де брали участь не лише молоді науковці України, а й Білорусії (студенти Брестського національного університету імені О.С.Пушкіна).

   З вітальним словом до студентів звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Дятлов, декан філологічного факультету Тетяна Стеченко, завідувач кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов Світлана Бобир, завідувач кафедри германської філології Олексій Борисов та студентка IV курсу, президент Студентського наукового товариства філологічного факультету Катерина Гнип.

   Конференція була поділена на шість секцій, кожна з яких мала певну галузь досліджень та керівника. Зокрема, найбільш масовою серед студентів і молодих науковців стала секція «Актуальні питання методики навчання іноземних мов», де було тридцять доповідей. 

   У незвичному режимі працювала секція «Актуальні проблеми українського мовознавства й літературознавства та методики їх викладання», яка була проведена у затишній атмосфері з чаєм та солодощами, де найактуальнішими дослідженнями обрали «Дотримання мовленнєвих норм в дитячих телепередачах (на прикладі серії мультфільмів «Мудрі уроки тітоньки сови»)» Замятіної Оксани, студентки ІІІ курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка та «Ігрові форми роботи на уроках української мови під час вивчення різних розділів» Корж Марини, студентки IV курсу, філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка. 

   Варто зазначити, що велика кількість досліджень студентів та молодих науковців пов’язана саме із сучасністю та дослідженням масової культури. Так наприклад, у секції «Філософсько-культурологічний та лінгво-естетичний аспекти полілогу культур» студентка ІІ курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г. Шевченка Пустовойт Даша досліджувала «Тоталітарну ідентичність у світі сучасного кіно (на прикладі аналізу фільму Гері Росса «Голодні ігри»)», у секції «Комунікативно-функціональний, лінгвокогнітивний та етнолінгвістичний аспекти англомовного дискурсу. Літературознавчі розвідки: актуальні проблеми літературознавства» Снигирьова Ірина, студентка ІІ курсу Брестського національного університету імені О.С.Пушкіна обрала тему «Особенности хронотопа произведений Терри Пратчетта (на примере серии книг о Плоском мире)», а студентка IV курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка Подорван Ірина презентувала своє дослідження «Впровадження факультативу «Сучасне українське фентезі» в навчальний процес» у секції «Актуальні проблеми українського мовознавства й літературознавства та методити їх викладання». 

   Кожна секція обирала найбільш актуальні доповіді та найкращі презентації досліджень, а також учасники отримали сертифікати, котрі засвідчують участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих науковців та студентів «Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти».

Підготували Юлія Клименко, Анастасія Примоченко


Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет