У пошуках цвіту папороті

19 вересня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулося справжнє диво – Чернігівська літературна школа знайшла свій «Цвіт папороті». Саме таку назву отримала антологія, присвячена нашому місту та написана в його куточках.

   До збірки увійшли твори учнів та викладачів однойменної літературної школи, яка проходила в Чернігові з 1 по 8 липня за підтримки Українського культурного фонду. Презентація антології «Цвіт папороті» відбувалася в затишній атмосфері: лунали пісні під гітару, рядки поезій та прози торкались душі всіх присутніх, викликали посмішку та сльози.

   На сторінках книги відразу впадають у вічі імена наших талановитих студентів: Олени Таран, Олександра Білогура, а також випускника філологічного факультету Івана Барана.

   Олена Таран навчається на магістратурі філологічного факультету. Дівчина недарма обрала це місце навчання, оскільки дуже хоче поєднати свою творчість із подальшою роботою. 

   «У якому віці ти почала свій творчий шлях?»

   «Поетичне слово вабило ще з дитинства. Перші вірші були написані у 8 років. Спочатку то були дитячі віршики, а потім я натхненно почала вдосконалювати своє мистецтво слова. І мрії починають поступово здійснюватися.»

   Поезії Олени друкувались в альманасі «Литаври», книзі «Первоцвіт», збірці «Ну що б, здавалося, слова..» та на сторінках газет «Наше слово», «Деснянська правда». В антології «Цвіт папороті» представлено кілька поезій та невеличка новела юної письменниці. Вона завдячує цій маленькій перемозі викладачам літературної школи та рідному факультету, який дав неоціненні можливості творчого розвитку.

   Олександр Білогура тільки другий рік навчається на філологічному факультеті, а вже є зіркою місцевого телебачення. 

«Писати вірші почав після 9 класу, а в 11 – вийшла друком перша моя збірка «Часточки душі», в яку увійшли 10 новел та один вірш.»

   Юнак пише здебільшого прозу. У його творах розкрито переживання та думки людей.

   «Звідки черпаєш натхнення для нових літературних скарбів?»

   «Саме люди, наша історія і звичаї надихають до написання літературних творів.»

   У збірник «Цвіт папороті» увійшла його новела «Людське єство», в якій головний герой має дар – бачити людські душі через погляд. 

   Іван Баран – творча особистість у всьому. Навчання давалось легко, його гра на гітарі та спів причаровує кожного, а рядки поезій закликають до роздумів. У збірку «Цвіт папороті» увійшли його поезії, написані білим віршем. 

   Отже, побажаймо довготривалого творчого польоту цим талановитим людям. Нехай мрії юних творців здійсняться, і в майбутньому ми прочитаємо ще безліч літературних оазисів, написаних ними.

Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет