Яскравий вересень філфаку

Протягом 2-х тижнів у Чернігові відбувалися дуже цікаві події європейського масштабу. 
Центральною подією стала вистава «Інгігерда», створена викладачем філологічного факультету доцентом кафедри германської філології О.А.Росстальною, керівником проекту від України, Ніком Ді Дольфстромом, керівником проекту від Швеції, та композитором Свенунгом Найгаардом, учасником проекту від Норвегії, в рамках європейського проекту «THE Different Stages. The Third Sidi of the Story» У виставі також взяв участь Олег Бойко, український (і чернігівський (пишаємось!)) гітарист, лауреат багатьох міжнародних конкурсів.

В основі п’єси – спільна сторінка історії України та скандинавських країн (Швеції та Норвегії), героїнею якої стала шведська принцеса Інгігерда, дружина Київського князя Ярослава (Мудрого). Їх діти – Святослав Ярославич та Всеволод Ярославич – були чернігівськими князями (фото з вистави – див.: https://www.facebook.com/AmaTeaTheatre/).

Актуальність проблем вистави та значущість їх для формування демократичного, толерантного, громадянського суспільства в Україні та світі була розкрита за допомогою нової драматичної форми, а саме через «драму-трикутник». Двовимірна історія (минуле та сьогодення – два кути) представлена на сцені, була «доповнена» думками, позицією глядачів, залучених до обговорення запропонованих проблем (третій кут). Вистава набула резонансу та викликала жваві обговорення, байдужих не було.

А у понеділок гостей з Швеції та Норвегії зустрічали студенти та викладачі філологічного факультету. Студенти мали змогу взяти участь у майстер-класі «Музичний наратив» і поспілкуватися з гостями, а на кафедрі германської філології (зав.каф. – професор О.О.Борисов) відбувся міждисциплінарний семінар з проблем театральної педагогіки, в якому взяли участь усі зацікавлені члени кафедри.

Проведені заходи ще раз підтвердили давно відому істину: для тих, хто хоче робити добрі справи, меж, кордонів – не існує!


Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет