І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь

Минуло вже майже 205 років від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. З метою вшанування пам’яті українського поета, художника, борця за свободу, великого Кобзаря, в Україні щороку навесні відзначають Шевченківські дні. Тож 6 березня студенти нашого факультету присвятили пару талановитому майстру слова. 

   У музеї Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, який знаходиться на першому поверсі, молодь декламувала та співала вірші поета, з’ясовувала напрями сучасних досліджень, пов’язаних з життям та творчістю миття, та коли і за яких умов наш вищий навчальний заклад почав носити ім’я знаного в усьому світі письменника. Творчість Тараса Григоровича Шевченка і сьогодні живить патріотичні почуття сучасного покоління, залишаючись еталоном ставлення до людини, нерозривності національного і загальнолюдського, пошанування національної та людської гідності.

   До цього заходу приєдналися викладачі філологічного факультету кафедри української мови та літератури та учениця Чернігівської ЗОШ №9, стипендіатка, переможниця VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, Марія Іванова, яка розповідала про своє захоплення творчістю Кобзаря, досвід участі у конкурсі та зачитувала власний вірш, присвячений великому поетові.

   Наостанок, студенти висловили власні роздуми про те, ким є особисто для кожного Тарас Шевченко, що підтвердило – нам є ким пишатися, маємо скарби нації, які треба берегти та цінувати. 

Сіліна Дарˊя та Примоченко Анастасія,

Фотограф Кашук Аліна


Створено записів: 185

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет