Історія факультету

Історія

Філологічний факультет було створено в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка 1 липня 2006р., проте свою історію факультет починає ще з 1965р., коли в Чернігівському державному педагогічному інституті було відкрито факультет англійської мови. Факультет англійської мови проіснував до 1973р., саме тоді його було закрито й переведено в м. Ніжин.

Нагальна необхідність у фахівцях з іноземної мови зумовила відкриття 1991року спеціальності «Історія та англійська мова» в межах історичного факультету. Упродовж 17 років здійснювалася підготовка вчителів історії й англійської мови кваліфікованими фахівцями історичного факультету, кафедрою англійської філології зокрема. На цьому процес становлення факультету не зупиняється й 2004року розпочато набір студентів на спеціальність «Мова та література (англійська)», на якій готували вчителів англійської мови й зарубіжної літератури. Саме розвиток спеціальностей «Історія та англійська мова» й «Мова та література (англійська)», а також потреба у фахівцях з іноземної й української мов зумовили відкриття філологічного факультету.

Сьогодні в складі факультету функціонує 5 кафедр: педагогіки та методики викладання іноземних мов, германської філології, української мови та літератури, філософії та культурології, іноземних мов. Професорсько-викладацький склад факультету готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».

Спеціальності:

 • Філологія. Мова і література (англійська).
  Додаткова спеціальність: німецька мова
 • Філологія. Українська мова і література.
  Додаткова спеціальність: англійська мова
 • Філологія. Українська мова і література.
  Спеціалізація: режисура шкільних театрів
 • Філологія. Українська мова і література.
  Спеціалізація: редагування освітніх видань
 • Філологія. Українська мова і література.
  Спеціалізація: художня культура

Форми навчання – денна, заочна

Міжнародна діяльність

Кафедри факультету співпрацюють з міжнародними асоціаціями TESOL, IATEFL, з посольствами США, Канади, з Британською Радою, Інститутом Гете, українською діаспорою в Канаді, підтримують тісні зв’язки з вищими навчальними закладами в Україні, Росії, Білорусі, Британії, США, Канаді.


Створено записів: 201

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет