Студентське дозвілля

Опис

Філологічний факультет завжди розвиває у студентів не лише академічні, але й творчі здібності, розкриває їх таланти, розширює кругозір, пропонуючи для цього численні можливості для самореалізації та активного і насиченого життя. На факультеті налагоджена система студентського самоврядування. Для студентів працює профспілкова організація, студентське наукове товариство. Студенти факультету приймають участь у різноманітних творчих заходах університету (День знань, День вчителя, День студента, День захисника Вітчизни, Новий рік, 8 Березня) та є організаторами святкувань і урочистостей на рівні факультету (Тиждень факультету, Тиждень науки, Дні кафедр).

На філологічному факультеті діють творчі театральні студії та клуби (Театральні студії «АмаТеА», «Джерело», гуртки Англійського клубу, Гуртки з краєзнавства, школа молодих учителів, дискусійний клуб). Вони представляють факультет на численних студентських конференціях, олімпіадах, конкурсах, пишуть і публікують власні статті. За підтримки філологічного факультету для студентів виходить науково-популярна газета «УніверСіті».

Філологічний факультет організовує для студентів походи та екскурсії до мальовничих куточків нашої країни (м. Канів, м. Київ (музей народного побуту «Пирогово», Будинок вчителя, Національний художній музей України), Батурин, Тростянець, Качанівка, м. Умань, м. Переяслав-Хмельницький).


Наші таланти:

Світлана Ананьєва

Світлана Ананьєва

Ні для кого не є секретом, що на саме на нашому факультеті навчаються винятково творчі та натхненні особистості. Напевно, немає такого дійства, у якому б не взяли участь студенти-словесники: конструювання відеопостанови, розробка сценарію, написання вірша – усе це під силу філологам. Однією з таких талановитих та всебічно розвинених особистостей є Світлана Ананьєва, студентка 4 курсу.


Я людина-аскет, не дивлячись на те, що мене оточує багато людей і я багато спілкуюся, – зазначає Світлана, – але ж вищу точку задоволення і натхнення я отримую з думками наодинці. Дуже люблю музику (не дивно, закінчила музичне училище), особливо інструментальну, а якщо там кельтські мотиви, та ще й з народними інструментами тих країн, то просто насолода для вух. Ще співаю, та то тільки для своїх кімнатних меблів. Взагалі дуже самокритична і не ділюсь ні з ким своїми “виробами”. Чи то вірші, чи то пісні. Так воно і живе у мене на чорнетках

Світлана Ананьєва

Як-то кажуть, курсова надихає на нові звершення, а подекуди й дуже цікаві. Один із таких витворів філологиня продемонструвала й нам:

Ви ведете графітом по чорному
Де слова всі, нажаль, не мої.
Вже від цього Ви трішечки втомлена
Мов шукач з аквалангом на дні.

Так, пишу я, напевно, банальщину,
То таке все студентське життя.
Може б краще ми поговоримо
Про одвічне, про почуття?

Розкажіть, як в пустелі із холоду
Той оазис спокою знайти
Хіба ж можуть в омані із солоду
Посилання нам допомогти?

Хай сама та специфіка гендерна
І шукає себе в джерелі.
А ми краще давайте обсудимо
Як свій шлях відшукать на землі.

Світлана Ананьєва

Тож побажаймо Світлані творчого натхнення та подальших досягнень!


Анастасія Примоченко

Анастасія Примоченко, студентка 5 курсу магістратури, за участю видавництва SCRIPTORIUM, видала свій дебютний роман «Люта» під псевдонімом Дельфіна Вербенс. 
Писати дівчина почала ще в школі. Спочатку це були вірші, а потім поступово й проза. 


У нас щороку в школі був літературний конкурс, ось я і писала для нього завжди, то казочку, то невелике оповідання. І ось, у 8 або 9 класі, батьки вирішили надрукувати дві мої повісті в типографії

Анастасія Примоченко

Зараз же авторка зазначає, що саме ці праці тренували її письменницькі здібності.

Ідея написання роману «Люта» з’явилася спонтанно, ще в 11 класі.


Писати було не складно – у мене завжди є «скелет» того, що буде в творі. Проте я дозволяю сюжету й персонажам мною керувати

Анастасія Примоченко

Анастасія писала роман аж до літа після першого курса, а псевдонім Дельфіна Вербенс обрала ще в процесі написання.

Тож про що книга? 

Сімнадцятирічна дівчина Ванесса живе у світі, де нещодавно закінчилася П’ята світова війна, а на зміну цьому нещастю прийшло нове – психічна хвороба, яка називається Чорною Дірою, і, завдяки їй, Владі легко контролювати народ. Та одного разу головна героїня з’ясовує, що має «сонячне сяйво» у венах − імунітет, і через це гине мати дівчини, після чого Ванесса вирішує приєднатися до революційного угрупування «Лютих», сподіваючись змінити світ. Але яку ціну доведеться заплатити за мрію про краще життя? За яку межу доведеться переступити Ванессі? І в якій пітьмі опиниться душа дівчини, чи, може, пітьма – це і є душа головної героїні?

За публікацію авторка вдячна зокрема Світлані Шуміло: «Хочу щиро подякувати Світлані Михайлівні за допомогу у видавничій справі! Без вас ця історія так і залишилась би лежати в шухляді!».
Наразі очікуємо на нову книгу від Дельфіни Вербенс у жанрі дарк-фентезі.


Створено записів: 200

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Філологічний факультет